Група Органични Фуражи

Ние произвеждаме органични и конвенционални масла по най-съвременния машинен метод на студено пресоване.

Според специалните нужди на нашите клиенти, можем да извършваме производство Private Label, както и според търсенето можем да извършваме доставка на собствени марки на местни или чуждестранни компании.

Силаж от царевица

Фуражната стойност на царевичния силаж варира значително в зависимост от зрелостта на царевичното зърно, размер на кочана и съдържанието на сухо вещество в него. Най-доброто време за прибиране на царевицата за силаж е периодът, когато зърната завършват млечния период и преминават към периода на узряване, и влажността им спада до 65-70%. Това съдържание на влага се получава 2-3 седмици преди растението да достигне максималното си тегло на сухото зърно. Когато влажността в цялото растение е 65%, влажността на кочана е 48%, а влажността на зърното е около 44%. Приносът на зърното в добива е около 35-40%.

Ако царевицата е събрана рано, загубата от течове в силоза се увеличава, ферментацията не продължава постоянно, а ако се събере твърде късно, в силоза остава голямо количество кислород, тъй като не може да се постигне пълна компресия. Кислородната ферментация отнема много време.

Характеристики като сорт, време на прибиране на реколтата, размер на кочана, размер на парчетата, форма на силоза, време на пълнене, степен на компресия определят качеството на царевичния силаж. Всеки негатив, който може да възникне в някоя от тях, ще намали качеството на продукта.

Тук трябва да се обърне внимание на вегетационният период на царевицата, която ще се отглежда за производство на силаж. По отношение на добива и качеството е много важно култивираният сорт да има оформен кочан по време на прибиране на реколтата. Тъй като в много проучвания 50% от добива на зелени части и 70% от стойността на хранене в царевицата се получават от кочаните.

Вегетационният период, който е по-ограничен в крайбрежните райони, за разлика от проходните зони, където се извършва повторнa земеделска обработка, поради засаждане на грешен сорт, при прибиране на реколтата по-голямата част от царевицата се събира за производство на силаж, преди да бъде образуван кочан.

Количеството въглехидрати, съдържащо се в кочана, гарантира, че ферментацията (вкисването) е на желаното ниво. В противен случай се получава силозен фураж с ниско качество и не може да се постигне очакваната полза от него.

Прибраната царевица се пълни в силозните ями възможно най-скоро и се уплътнява с помощта на трактор. Тъй като растителните клетки не умират по време на силаж, те консумират кислорода в околната среда и произвеждат въглероден диоксид. В допълнение, загубата на хранителни вещества намалява с ферментацията, която възниква в резултат на увеличаване на дейността на другите микроорганизми в околната среда. Поради тази причина, силажният материал от царевица трябва да бъде добре уплътнен, без да се чака твърде дълго и трябва да се насърчава ранното размножаване на млечнокисели бактерии, необходими за производството на качествен силаж. Плътно компресираният материал е покрит със специална пластмасова покривка, така, че да не може да поеме въздух. Силозът става готов за употреба в рамките на 1,5-2 месеца след затварянето. Царевичният силаж е важен груб фуражен материал за млечните говеда. От 1 дка може да се получат 6-10 тона силаж.

Царевичния силаж не се нуждае от много добавки. Може да се добави урея, за да се увеличи съотношението на протеините на силажа и сол, за да се ускори ферментацията. Царевицата се използва като добавка при производството на силаж на растения, които са богати на протеини и не могат да бъдат отглеждани самостоятелно, поради ферментационните си характеристики.

Първо се настъргват заедно стъблата, листата и кочаните на царевицата. Колкото по-голяма е фрагментацията, толкова по-успешно ще бъде силозирането.
Съотношението на протеините и смилаемостта на сухото вещество са високи във формите, получени по време на фазата на образуване на мляко. В последните проучвания обаче се забелязва, че добивът, усвояемостта на сухото вещество и консумацията му от животни се увеличават въпреки намаляването на съотношението на протеините при събирането на реколтата през периода на зреене на зърното.

Важно: Цялата медицинска информация, представена на този сайт е с цел сдобиване на обща информация за продукта. С времето, тя може да загуби своята валидност. Никога не може да замести лекарския преглед, не може да се използва вместо лекарски преглед и лечение, и не може да бъде оценен за избора на лична диагностика и метод на лечение. Той е само с информационна цел, при несъзнателно приложение, без консултация със специалист, е възможно да взаимодейства с лекарства и може да причини сериозни странични ефекти, да предизвика друго заболяване или да увреди орган. Моля да се консултирате с лекар-специалист за вашето здравословно състояние.

Сайтът не носи отговорност, за каквито и да е щети, които могат да възникнат в резултат на приложение, извършено без консултация с лекар-специалист. Приема се, че тези, които посещават този сайт, са приели нашите предупреждения.


Всички права запазени © 2020 - Екоарт Таръм